tisk-hlavicka

Imunitu můžete posílit i pravidelným saunováním

18.9.2017 Komerční sdělení

Léto pomalu končí a blíží se období sychravého počasí, které bývá důvodem propuknutí rým a viróz, zejména u dětí a osob s nedostatečnou imunitou. Ideální prevencí je pravidelné saunování, které má velmi příznivý vliv na zlepšení obranyschopnosti organizmu a kromě toho je to i skvělá relaxace.

Saunování je jednou z forem termoterapie, která využívá příznivé účinky mírné zátěže v podobě přehřátí organizmu na zhruba 39°C a následné rychlé zchlazení, přičemž se tento proces několikrát za sebou opakuje. Saunování vede k posílení imunity a obranyschopnosti organizmu, prevenci proti civilizačním nemocem, zpomalení stárnutí, snížení únavy svalstva a k celkové fyzické i psychické relaxaci.

První zmínky o saunování jsou známy z období vzdáleného mnoho staletí před naším letopočtem. Už v době kamenné lidé přišli na to, že působení horka působí blahodárně na lidský organizmus. Také indiáni používali tuto metodu ke každodenní očistě těla i ducha. V Evropě se používání sauny stalo běžnou záležitostí ve 13. století. Od té doby se však saunování trochu změnilo. V šedesátých letech minulého století se začala využívat nová technologie v podobě infrasauny, která má ve srovnání s klasickou saunou mnoho výhod. Kromě možnosti umístit infrasaunu prakticky kamkoliv, třeba do bytu v paneláku, je to především velmi nízká energetická náročnost. Pro představu – saunovací cyklus v infrasauně lze finančně srovnat se stejně dlouhým použitím napařovací žehličky.

V současnosti najdete na trhu širokou nabídku různých typů infrasaun, od modelů pro jednotlivce, přes infrasauny pro dvě, tři, čtyři i více osob. V nabídce najdete dokonce i přenosné infrasauny.

Pokud se rozhodnete pro koupi infrasauny, doporučujeme návštěvu některého ze Sauna Center, kde budete mít možnost prohlédnout si a také vyzkoušet desítky modelů infrasaun a vybrat si takovou, která bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Infrasauny jsou zpravidla vyrobeny tak, aby byly prostorově velmi kompaktní a vešly se do každého bytu a současně aby nabídly dostatečný vnitřní prostor pro pohodlné saunování.

Pro plnohodnotnou relaxaci v sauně jsou důležité také doplňky a pomůcky, které vám v sauně pomohou relaxaci zintenzivnit a zpříjemnit. Jsou to především různé masážní pomůcky – zpravidla z přírodních materiálů. Můžete využít například masážní podložku na chodidla s otočnými válečky, celodřevěný masážní pás s dřevěnými kuličkami, nebo masážní kartáč z bambusového dřeva s dlouhou rukojetí na masírování zadních partií těla.

Saunování vám zpříjemní i opěrka zad z hemlocku – kanadského jedlovce. Poskytne vám při posezení v sauně oporu pro unavená záda.

Zahřáté solné krystaly mají pozitivní vliv na psychiku a imunitní systém, podporují prokrvení pokožky a uvolnění dýchacích cest. Proto se doporučuje vybavit infrasaunu také dřevěnou klecí na solné krystaly.

Také peelingová aromatická mořská sůl bohatá na jód, hořčík a další minerály může ještě vylepšit zážitek ze saunování. Používá se před koncem saunovacího cyklu, když je zpocená pokožka s otevřenými póry připravená k důkladné očistě. Pokud si budete lehce masírovat tělo, na které si nanesete malé množství této soli, ta se na mokrém těle začne rozpouštět a efektivně odstraňovat odumřelé buňky, nečistoty a toxiny. Použití peelingové soli v sauně má revitalizační účinky a díky podpoře prokrvení působí pozitivně i na pokožku postiženou celulitidou.

Celková hloubková očista těla v sauně působí blahodárně na psychiku, uvolňuje ztuhlé a unavené svalstvo, snižuje následky stresu a uklidňuje. Infrasauna umožní absolvovat tuto očistu vám i celé vaší rodině každý den. A díky zvýšené imunitě, kterou saunováním získáte, se vyhnete i podzimním virózám.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.