tisk-hlavicka

Léto na lince

24.8.2017 Tereza Morysková Linka bezpečí

Začátek letních prázdnin se nedal na Lince přehlédnout. Děti začaly volat mnohem častěji dopoledne, najednou jsme víc a víc mluvili o sexu...

Začátek letních prázdnin se nedal na Lince přehlédnout. Děti začaly volat mnohem častěji dopoledne, najednou jsme víc a víc mluvili o sexu, do detailu probírali, jak se dělá těhotenský test a kdy tak bývají ty plodné dny. Řešili jsme lásky a mluvili o šikaně na letních táborech. Ano, prázdniny jsou tady!

„Ahoj, já volám z tábora a …“

Tábory. Hned v prvních dnech července bylo jasné, že táborová sezona začala. Hovořili jsme o otázkách týkající se sexu a lásky, v pozadí hovorů byly slyšet táborové zvuky a ruchy, šustění spacáku a zapínání stanů. Několikrát taky hovor přerušilo „večeřééé“ a dítě se rychle loučilo s tím, že musí běžet, ale že ještě zavolá. Často jsme řešili, jak oslovit dívku z vedlejšího stanu, nebo první menstruaci, která se objevila na táboře. Otázky prvního sexu, který bývá spojený s obavami a nejistotou.

Není to ale vždycky fajn

Někdy můžeme podlehnout pocitu, že tábory jsou přece pro děti vždycky ideální zábava. Jsou venku s kamarády, mají program. Co by tedy dělaly ve městě. Někteří na tábor vzpomínají s radostným úsměvem a slzou v oku i v dospělosti a nemůžou se dočkat, až jejich děti taky pojedou. Jsou ovšem i děti, kterým se na táboře nelíbí. Bohužel šikana se může vyskytovat všude. V telefonu se po „Dobrý den“ ozval pláč a holčička pomalu vyprávěla, jak ji na táboře už celý týden šikanuje parta kluků. Vedoucí nic nechce řešit. Kluci se jí posmívají a hážou po ní kameny. Pokaždé, když je vidí, má strach. Neví, jak to ten další týden vydrží. Zavolat rodičům přes zákaz vedoucí nemůže.

„Já nevolám kvůli sobě, ale ona kamarádka…“

Léto s dětmi prostě cloumá. Hlavně tedy se staršími. Jsou chvilky, kdy si konzultanti připadají spíš jako na gynekologii nebo v sexuální poradně. Například když se slečnou na telefonu podrobně probírají, jak udělat těhotenský test a počítají plodné dny. Dívka tvrdí, že o ni nejde, to kamarádka má strach ( ale v pozadí telefonu je slyšet klučičí hlas, který napovídá „A ještě se zeptej, jestli…“ ).

V dnešní době všudypřítomného internetu, vševědoucího googlu a celkové dostupnosti informací na nejrůznější ( nejen ) sexuální a intimní témata, jsme rádi, že nám děti volají. Je patrné, že mluvené slovo a lidský přístup (byť po telefonu) je cennější než ten virtuální.

Chcete se dozvědět více o Lince bezpečí nebo ji podpořit? Více informací najdete zde.
Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

Naše milovaná ---ADELINKA-----ADELINKAFilípekEliška 3.8.2010Naše ADÉLKA ve školce:-)(ve fialovém tričku)FotbalistaFotbalistaTo jsem pěkná čarodějka .....ADÉLKA.......Naše princezna AdélkaADÉLKA A PEJSEK

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.