tisk-hlavicka

Už jste někdy hlídali zároveň děti i rodiče?

21.8.2017 Komerční sdělení

Anně je 65 let. Snaží se na stáří nemyslet, i když se velmi, velmi často připomíná samo. Má v životě spoustu radostí, od dvou dcer má pět vnoučat a považuje za velké štěstí, že bydlí všichni blízko. Vodí děti na kroužky a často hlídá, rozmazluje je, vaří jim dobroty a jestli se něčeho obává, tak toho, že brzo odrostou.

Co vám vaši rodiče o sobě nikdy neřeknou

Anna nikdy s ničím dlouho nestonala, žije obyčejný a skromný život. Možná stejný jako i vaše maminka. Ale v posledních měsících se jí přihodilo pár nepříjemností, které jí vyděsily. Úplně nejvíc se polekala, když zapomněla vnoučka Kryštofa u supermarketu. Ne, nesmějte se. Vždycky to tak dělají, Anna jde nakupovat a aby se Kryštof nenudil, počká na ní před obchodem na hřišti. Anna pokaždé spěchá, aby tam klouček nebyl dlouho sám a pak na něho zavolá a jdou spolu domů. Jenže tuhle si na něho vzpomněla až doma před brankou. Strašně se lekla, krve by se v ní nedořezal a zpátky běžela jak o život. Vždyť co kdyby Kryštůfka někdo odvedl! Ten den to dopadlo dobře, vnouček se ani nepozastavil nad tím, že byl na hřišti tak dlouho, ale Anna na to od té doby nepřestala myslet. Tím spíš, že se o pár dní později přistihla, že dala cukřenku do ledničky. A také zapomíná jména. Dřív si nakonec vždycky vzpomněla, ale teď už se stává, že se nerozvzpomene. Ale copak tohle může svěřit dceři?

Paní doktorko, nemám taky toho Alzheimera?

S dětmi se to Anna probrat bojí, co kdyby už jí pak nechtěli svěřovat vnoučata? Ale u lékařky se zmínila, co když už se hlásí ta obávaná stařecká demence? Lékařka s Annou udělala jednoduchý test, vyptala se jí na pár věcí a Anně spadl kámen ze srdce, když řekla, že její zapomnětlivost a roztržitost nemá s Alzheimerovou chorobou nic společného. Přesto je Anna nejistá. Čekají ji dva měsíce prázdnin s vnoučaty na chalupě, bude to náročné. Chce chodit na houby, děti také budou lítat kdovíkde a už se prostě necítí tak ve formě. Jak říci dětem, že by potřebovala, aby na ně ještě někdo další dával pozor?

GPS hodinky ohlídají děti i babičku

Až se Anna odhodlá svěřit potomkům, určitě je napadne, že ideální pro takovou situaci jsou GPS hodinky Gator. Dostala by je na ruku Anna i děti, které jsou s ní na prázdninách. Rodič by si stáhl do svého chytrého telefonu Gator aplikaci, všechny hodinky by do ní přihlásil a online by v mapě viděl, kde všichni zrovna jsou. Babička v kuchyni, Kryštof na hřišti a Adélka teď zrovna běží po silnici, asi do obchodu. V hodinkách musí být vložená SIM karta kteréhokoli operátora s datovým tarifem (bohatě stačí 100 MB) a dá se z nich telefonovat na dvě přednastavená čísla, přijímat hovor mohou až z deseti čísel. Lze přes ně posílat hlasové nebo SMS zprávy a mají také pár užitečných bezpečnostních funkcí.

SafeZones a SOS tlačítko

V aplikaci si rodič může nastavit tzv. SafeZones, okruh, v němž se mohou děti pohybovat a aplikace sama upozorní, když zónu někdo opustí. To se hodí zejména v běžném školním roce, kdy děti chodí samy ze školy nebo zůstávají bez dozoru na hřišti. Babičce na chalupě se zas může hodit SOS tlačítko. Kdyby se jí něco stalo, uklouzla nebo upadla v lese, jediným stiskem nápadného tlačítka na sebe upozorní. Aplikace začne výstražně pípat a do mapy se odesílá poloha hodinek. Obratem je možné babičce zavolat nebo jí rovnou vyjet hledat. O vnoučatech platí to samé, jakmile se ocitnou v ohrožení, mohou jediným stisknutím upozornit rodiče, že se něco děje. Všichni se mohou cítit bezpečněji – děti, rodiče i prarodiče.

Podívejte se na nabídku GPS hodinek Gator.

S využitím http://www.alzheimer.cz/
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.