tisk-hlavicka

Tipy na cestování s malými dětmi

18.5.2017 Komerční sdělení

Cestování s malými ratolestmi je něco úplně jiného, než když jste jezdili jen ve dvou. Aby dovolená nebyla jeden velký stres, dejte si pozor na několik věcí.

V Čechách klidně na túru

Pro cestování s mrňousky vybírejte spíš destinace po České republice. Díky kratší vzdálenosti si ušetříte spoustu nervů. Pohlídejte si ubytování, kde jsou na malé děti připravení. Předejdete tak případným problémům. V Čechách můžete vyrážet na nejrůznější výlety do přírody. Pokud cestujete s kojencem, najděte si trasy vhodné pro kočárky. S chodícími ratolestmi můžete vyrazit do zoo, na rozhlednu nebo na medvědy. Malým nezbedům se to určitě bude líbit. Neodpírejte si ani delší túry, pokud jste na ně byli zvyklí. Výlety s těmi nejmenšími mají výhodu, že je zkrátka naložíte do baby krosny a vyrazíte.

V zahraničí dejte pozor na slunce a infekci

Nechcete se ani s malými dětmi vzdát dovolené u moře nebo na horách? Dejte si pozor na pár základních věcí.

  • Pláž by měla mít pozvolný vstup do moře a písčitý povrch.
  • Zjistěte si, jestli areál nabízí hřiště nebo dětskou hernu.
  • U dětí do 3 let počítejte s tím, že jejich imunitní systém se teprve buduje a jsou náchylnější k bakteriálním a virovým infekcím.
  • Na horách a u moře hlídejte, aby děti byli vždy natřené opalovacím krémem s nejvyšším UV faktorem a měli pokrývku hlavy.

Všemu ale předejít nemůžete. Hlavně zvědavá batolata a předškoláci vlezou kamkoli a ne vždy je stihnete uchránit od případného úrazu. Nikdy proto neodjíždějte na dovolenou s dětmi bez cestovního pojištění. U zahraničních pobytů by vás případné nepříjemnosti mohly přijít velmi draho.

Přizpůsobte cestu dítěti

Vybírejte spíš dovolenou, která vyžaduje kratší transport. Několikahodinový let nebo jízda automobilem by byly velmi vyčerpávající nejen pro vaše dítě, ale hlavně pro vás a vaše případné spolucestující. Po cestě zajistěte dítěti dostatek jídla a pití. Jeho pravidelný režim by v rámci možností neměl být narušený. Pokud cestujete s kojencem nebo batoletem, které ještě spí více hodin denně, naplánujte si cestu tak, aby nejúnavnější část cestování prospalo. V případě potřeby dělejte častější zastávky. Nezapomeňte přibalit oblíbené hračky na rozptýlení. Cestování s malými dětmi je trochu náročnější, ale rozhodně to není důvod, abyste seděli pořád doma. Vybírejte dovolenou s rozumem a užijte si společně strávený čas.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.