tisk-hlavicka

Vycestujte s miminkem na dovolenou

19.4.2017 Komerční sdělení

Máte doma miminko a zoufale toužíte po odpočinku? Některé věci si nemusíte odpírat ani s kojencem. Poradíme vám, kam na víkend, abyste načerpali dostatek sil.

Odpočiňte si na wellness pobytu

Mateřská dovolená rozhodně není dovolená. Sotva se miminko narodí, začne vám zcela nový režim. Všechno se najednou točí okolo novorozeněte a váš starý život vezme za své. Nevzdávejte se svého života úplně a jakmile se oklepete z šestinedělí a zatoužíte někam vyrazit, poohlédněte se po wellness pobytu. Že to s miminkem nejde? Ale ano. Domluvte se s kamarádkou, vezměte si na pomoc babičku nebo odjeďte s manželem. Procedury sice nebudete absolvovat společně, ale to vůbec nevadí. Vy budete miminku stále nablízku a zároveň si po právu dopřejete příjemné rozmazlování.

Kam na víkend s kojencem?

Maminky si nejvíc chválí víkendy s kamarádkou. Asi se shodneme, že na takovém víkendu se nejvíc zrelaxujete. Děti si můžete během procedur navzájem pohlídat, a přitom proberete všechno možné. Miminka do jednoho roku zpravidla spí 2x denně, takže během jejich šlofíka zvládnete klidněte i nějaký sport.

Podle čeho byste měli pobyt s miminkem vybírat?

  • Zjistěte si, zda jsou v hotelovém pokoji připraveni na malé děti a mají postýlku.
  • Pro starší kojence, kteří už sedí a mají příkrmy, by měla být k dispozici dětská židlička.
  • Prozkoumejte okolí hotelu kvůli výletům s kočárkem.
  • Zeptejte se, jaká cílová skupina nejčastěji hotel navštěvuje.
  • Podívejte se na recenze, jak ochotný a vstřícný je personál hotelu.

Děťátku i vám výlet prospěje

Každé miminko je jiné, a to mějte na paměti také u cestování. Některým miminkům nemusí být změna prostředí příjemná, ale do 1 roku jsou děti většinou spokojené všude tam, kde je s nimi jejich nejbližší osoba. Snažte se během dovolené dodržovat režim, který jste si kojencem zavedli doma. To znamená spinkání, jídlo, koupání a ukládání do postýlky v plus mínus stejný čas. Jinak vám v příjemně prožitém víkendu mimo domov vůbec nic nebrání. Kde je spokojený rodič, tam je spokojené i dítě.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.