tisk-hlavicka

Hlavní rozdíly mezi klasickou hypotékou a americkou hypotékou

24.3.2017 Komerční sdělení

Přemýšlíte nad koupí nové nemovitosti či auta, ale nemáte dostatek financí? Chcete si vzít hypotéku, ale nevíte si rady, která je pro vás tou nejlepší volbou? Váháte nad tím, zda je pro vás výhodnější klasická hypotéka, nebo americká? Jaké jsou hlavní rozdíly? Kdy se vyplatí použít americkou a kdy naopak tu běžnou hypotéku?

Americká vs. klasická hypotéka

Hlavní rozdíl je, že u americké hypotéky nemusíte dokládat její účel. To znamená, že ji můžete využít třeba k pořízení automobilu či vybavení domácnosti nebo na cokoliv jiného a nemusíte přitom bance dokládat žádná potvrzení ani faktury, jako je tomu u klasické hypotéky. Tím pádem získáte peníze okamžitě. Americká hypotéka se oproti běžným spotřebitelským úvěrům vyznačuje nižší úrokovou sazbou, kde si úroky můžete zafixovat až na 10 let. Splátky si také můžete rozložit na delší dobu v rozmezí od 20 do 25 let. Taky si můžete zažádat o mnohonásobně vyšší částku a hypotéku můžete předčasně splatit bez jakékoliv sankce. S klasickou hypotékou má ale i něco společného. I u americké hypotéky je úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti. Na druhou stranu je s americkou půjčkou spojeno i pár komplikací. Jedná se o náročnější papírování a poplatek za poskytnutí hypotéky či za vedení účtu. Budete také potřebovat mnoho dokumentů, které se vztahují k zastavené nemovitosti, a v případě problémů se splácením můžete o tuto nemovitost přijít. Nepočítejte ani s využitím finančních výhod, jako je tomu u klasických účelových hypoték na bydlení či s odečtem úroků z daní.

Hypoteční kalkulačka

Pokud stále váháte a nejste si jisti, co je pro vás tím nejlepším řešením, je tu pro vás naše hypoteční kalkulačka. Celý proces je velmi snadný a zabere vám nanejvýš dvě minuty. Stačí jen, když zadáte cenu nemovitosti, výši úvěru, vybranou dobu splácení a fixaci úroků. Kalkulačka vám následně zobrazí a porovná veškeré nabídky na jednom místě. Některé úrokové sazby si navíc můžete snížit různými slevami. Stačí si ve srovnání vybrat pojištění či zvolit sjednání dodatečných produktů. Automaticky vám klesne původní úrok a hypoteční úvěr se stane rázem výhodnější. Také se nemusíte bát, že by údaje v naši kalkulačce byly zastaralé. Vše pravidelně aktualizujeme a hlídáme. Jak úrokové sazby, tak jednotlivé slevy poskytovatelů hypoték. Jestliže vám nevyhovuje tento způsob porovnávání bank, můžete využít hypotečního poradce. Jde o specialistu, který vypracuje kalkulaci na míru dle vašich potřeb. Ušetříte tak čas, peníze a vyhnete se zbytečným administrativním chybám.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.