tisk-hlavicka

Poradna: Jak zlepšit známky po rozvodu?

Rozkolísání školních výsledků bývá výraznější u žáků, kteří se zároveň vyrovnávají s jiným handicapem

Rozvedla jsem se. Osmiletá Hanička zůstává v mé péči. Po rozvodu se velmi zhoršila ve škole. Co mám dělat, aby se její školní výsledky znovu zlepšily?

Během rozvodu a často i po něm procházejí děti subjektivně náročným a komplikovaným obdobím. Reakcí na tuto zátěž mohou být i různé školní problémy jako je nesoustředěnost, zapomínání pomůcek, výchovné potíže a v neposlední řadě i zhoršení prospěchu. Rozkolísání školních výsledků bývá výraznější u žáků, kteří se zároveň vyrovnávají s jiným handicapem, například se specifickou poruchou učení. Ke zlepšení známek pravděpodobně nepostačí pouze to, že se nyní budete s Haničkou více učit a citlivě dohlédnete na její školní přípravu. Čím dříve se podaří rodinnou situaci upravit, tím lépe.

Dohoda mezi rodiči na podstatných otázkách výchovy a styku otce s dítětem se stává základem nové stability. Pozitivní zkušenost mám i se sdělením faktu rozvodu paní učitelce. I ona ve škole dceru vhodně povzbudí a podpoří, když bude dobře rozumět příčinám jejích obtíží.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Podobné články


Další od autora Mgr. Kšajt Pavel >>


Vyhledávání článků podle věku

Seriály

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.