tisk-hlavicka

Poradna: Dcery se nemají rády

2.9.2016 Psychologie Dnes Děti a my 1 názor

Jedna na druhou žárlí, dochází dokonce i ke vzájemným potyčkám.

Mám dvě dcery ve věku 12 a 10 let. Momentálně si procházejí obdobím vzájemné nevraživosti. Jedna na druhou žárlí, dochází dokonce i ke vzájemným potyčkám. Co mám dělat, aby se dcery měly znovu rády jako v minulosti? Nebo musíme toto období jednoduše přečkat?

Hlavně je potřeba více se zaměřit na to pozitivní v jejich vztahu. Je dobré ocenit a pochválit sourozeneckou solidaritu a podporovat společné aktivity. Naopak se vyhněte srovnávání dcer mezi sebou. Nedávejte jednu druhé za příklad. Neveďte je k tomu, aby na sebe žalovaly. Ve výchově je přirozené dělat mezi dětmi rozdíly. Odlišný výchovný přístup se ale pokaždé snažte druhé dceři srozumitelným způsobem vysvětlit. Protože nejvíce sporů a konfliktů bývá kvůli hračkám a jiným osobním věcem, dbejte na to, aby každá dcera měla v rodině svůj prostor a soukromí.

Určitá míra žárlivosti bývá mezi sourozenci častá, dalo by se říci přirozená. Při podrobnějším zkoumání rodinných vztahů v poradně se však ukazuje, že i přes různé hádky, rvačky a provokace se mají děti ve skutečnosti rády. Projeví se to třeba tak, že se jedno druhého zastane. Dovedou se spojit a spolupracovat ve společném zájmu.

Názory k článku (1 názorů)
To znám Jana, tři děti 4.9.2016 9:42
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.


Zajimavé odkazy:
  |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.    Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.