tisk-hlavicka

Poradna: Dcery se nemají rády

2.9.2016 Psychologie Dnes Děti a my 1 názor

Jedna na druhou žárlí, dochází dokonce i ke vzájemným potyčkám.

Mám dvě dcery ve věku 12 a 10 let. Momentálně si procházejí obdobím vzájemné nevraživosti. Jedna na druhou žárlí, dochází dokonce i ke vzájemným potyčkám. Co mám dělat, aby se dcery měly znovu rády jako v minulosti? Nebo musíme toto období jednoduše přečkat?

Hlavně je potřeba více se zaměřit na to pozitivní v jejich vztahu. Je dobré ocenit a pochválit sourozeneckou solidaritu a podporovat společné aktivity. Naopak se vyhněte srovnávání dcer mezi sebou. Nedávejte jednu druhé za příklad. Neveďte je k tomu, aby na sebe žalovaly. Ve výchově je přirozené dělat mezi dětmi rozdíly. Odlišný výchovný přístup se ale pokaždé snažte druhé dceři srozumitelným způsobem vysvětlit. Protože nejvíce sporů a konfliktů bývá kvůli hračkám a jiným osobním věcem, dbejte na to, aby každá dcera měla v rodině svůj prostor a soukromí.

Určitá míra žárlivosti bývá mezi sourozenci častá, dalo by se říci přirozená. Při podrobnějším zkoumání rodinných vztahů v poradně se však ukazuje, že i přes různé hádky, rvačky a provokace se mají děti ve skutečnosti rády. Projeví se to třeba tak, že se jedno druhého zastane. Dovedou se spojit a spolupracovat ve společném zájmu.

Názory k článku (1 názorů)
To znám Jana, tři děti 4.9.2016 9:42
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Wellness Víkend   |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.   |   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.