tisk-hlavicka

Dentální hygiena krok za krokem: Víme, co vás čeká

20.8.2016 Komerční sdělení

Dentální hygiena by měla být součástí vaší péče o chrup a doplňovat tak domácí čištění zubů dvakrát denně a pravidelné preventivní návštěvy zubní ordinace.

Díky dentální hygieně totiž budou i vaše preventivní návštěvy zubního lékaře méně bolestivé. Už žádný strach ze zubaře!

Krásné a hlavně zdravé zuby máte na dosah. Seznamte se s tím, co vás na „sezení” dentální hygieny čeká.

1. Nejprve „výchova”

Vstupní prohlídka na dentální hygieně trvá devadesát minut. „Vychází z individuality každého z pacientů,” říká Mgr. Markéta Pavlovičová z dentální hygieny na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic.

Hygienistka s vámi nejprve probere vaše návyky, co se týče čištění zubů. Posléze vám vysvětlí, v čem děláte případné chyby a jak je zlepšit.

Naučí vás, jak si zuby doma správně čistit a vybrat ty nejlepší pomůcky, které vám péči o chrup usnadní. Mezi ty nejlepší patří:

  • Elektrický sonický zubní kartáček, který odstraní nečistoty i z oblastí, kam je s manuálním kartáčkem složité dosáhnout
  • Mezizubní kartáček, u něhož je nesmírně důležité vybrat jeho správnou velikost. Krásně vyčistí mezizubní prostory a používat byste jej měli každý den
  • Zubní nit, s níž odstraníte i z úzkých mezizubních prostorů veškeré nečistoty a zbytky jídla

Dentální hygienu vám snadno a rychle představí toto video:

„Dentální hygiena nejen, že dokáže velmi významně vylepšit estetickou stránku zubů, ale výrazně pomáhá i zdravotně.”

2. Pak „akce” – prevence gingivitidy

Po „instruktáži”, jak si správně čistit zuby přichází na řadu samotné profesionální čištění zubů. Klíčem ke zdraví zubů a dásní je pravidelné odstraňování zubního kamene. Ultrazvuk to zvládne během několika minut zcela bezbolestně.

Špatné nebo nedostatečné čištění zubů může mít za následek zánět dásní (gingivitidu). Mezi jeho prvotní projevy patří krvácení dásní při čištění. Když se však neléčí, plynule může přejít v paradontózu, kdy již dochází k ústupu dásní a kosti, které obklopují zub. Ten se pak může viklat, rotovat nebo dokonce vypadnout. Gingivitidu tedy mít v puse opravdu nechcete!

Podle Markéty Pavlovičové trpí zánětem dásní 99% pacientů, kteří k ní přijdou na vstupní prohlídku. Takže ruku na srdce, nepatříte k nim náhodou také? Pokud ano, neotálejte a objednejte se na dentální hygienu.

3. Vyčištění zubů

Ultrazvuk nicméně nečistí zuby plošně, ale pouze odstraňuje zubní kámen. O kompletní vyčištění zubů i mezizubních prostorů se postará metoda Air-flow, kdy zubní plak a další nečistoty odstraňuje proud vzduchu, vody a mikročástic.

I když Air-flow není ve skutečnosti bělení zubů, výsledky má s bělením srovnatelné. Zubní plak a nečistoty se totiž na tmavém odstínu zubů podílí velkou měrou. Když se odstraní, zoubky září čistotou.

Bolesti se bát nemusíte. Podle většiny pacientů je ošetření metodou Air-flow naopak velmi příjemné. Tomu se říká povýšit zubní hygienu na wellness!

4. Fluoridace

Proces fluoridace dodá zubní sklovině tolik potřebné fluoridy. Zabraňuje úbytku vápníku ze skloviny a působí preventivně proti citlivým zubním krčkům. Zuby navíc zpevňuje, posiluje a chrání je před škodlivým vlivem bakterií i kyselin. Díky tomu je prevencí rozvoje zubního kazu.

5. A co dál?

Dentální hygiena toho dokáže vyřešit hodně, ale na všechno bohužel nestačí. Co dalšího pro krásný a zdravý chrup potřebujete?

  • O ošetření zubních kazů se postará lékař v rámci pravidelných preventivních zubních prohlídek
  • Křivé zoubky srovnají rovnátka, která je v současnosti možné na zuby upevnit i tak, že vůbec nejsou vidět
  • Vzhled zažloutlých zubů vylepší bělení zubů, volit můžete mezi okamžitým ordinačním nebo postupným domácím bělením, nebo obě metody kombinovat
  • Mírně křivé nebo ulámané zuby spolehlivě napraví zubní fazety
  • Když zuby v čelisti chybí, nahradí je zubní implantáty. Ty jsou mimochodem k nerozeznání od pravých zubů

Komplexní péči o chrup získáte na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info@brandeisclinic.cz.

Jestli máte ze zubaře strach, na Brandeis Clinic se bát nemusíte. Existuje totiž analgosedace! Při anaglosedaci je pacient ve stavu podobném spánku, nijak nevnímá ani bolest, ani stres plynoucí ze zubního ošetření a na zákrok si víceméně ani nepamatuje.

Věřili byste, že u zubaře můžete usnout? Vyspalá a vysmátá od zubaře jedině na Brandeis Clinic.




Vyhledávání článků podle věku