tisk-hlavicka

Poradna: Syn se neustále vzteká

Ve věku okolo dvou let prochází dítě obdobím takzvaného prvního vzdoru.

Náš dvouletý Matouš se neustále vzteká. Vím, že je v období dětského vzdoru a je nutné toto období jednoduše přečkat. Neradi bychom ale udělali nějakou chybu, která by ho mohla poškodit v dalším vývoji. Čeho bychom se měli rozhodně vyvarovat a jaké postupy na zvládnutí dětského hněvu doporučujete?

Ve věku okolo dvou let prochází dítě obdobím takzvaného prvního vzdoru. Poznalo, že si může něco ponechat a něco jiného odmítnout. S něčím souhlasit a na něco říci ne. Dospělo tedy k určitému stupni uvědomění sebe sama.

Nedokáže ale tohoto vývojového pokroku ještě vyspělejším způsobem využívat. V této době se děti vztekají velmi často. Některé na téměř všechno říkají ne. Nepomáhají přitom ani tresty, ani vysvětlování a domlouvání.

Naše rozumné argumenty dítě ještě nepochopí. Spíše se osvědčuje rychle změnit situaci, za které k výbuchu zlosti došlo. Někdy se rovněž podaří odvést pozornost dítěte k něčemu jinému. Můžete vašeho chlapce třeba někam odnést nebo ho ponechat chvíli o samotě. Možná se tak rychleji uklidní. Je dobré, když dítě pozná rodičovskou autoritu a důslednost. Neměli bychom však za každou cenu zlomit jeho odpor a přinutit je, aby udělalo to, co my chceme. Záchvaty vzteku jsou totiž projevem přechodné nezralosti dětské osobnosti a váš chlapec by za ně neměl trpět pocity studu.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.


Zajimavé odkazy:
  |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.    Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.