tisk-hlavicka

Adrenalin přeje lásce

29.10.2015 Psychologie Dnes

Seznámení, ale i oživení vztahu přejí chvíle vzrušení a překonání každodenních stereotypů.

Přesněji řečeno, adrenalin pomáhá vzbudit zájem a zamilovat se. Tvrdí to alespoň autoři zajímavého pokusu. Němečtí výzkumníci při něm poslali atraktivní ženu na visutý most. Měla tam oslovovat muže a žádat je o vyplnění dotazníku. Na závěr jim nechala telefonní číslo s tím, že kdo má o projekt zájem, může se jí ještě ozvat. Pak totéž zopakovali na dřevěném mostě. A výsledek? Muži oslovení na visutém mostě volali několikrát častěji než ti, kteří vyplňovali dotazník na bezpečném, stabilním dřevěném mostě.

Experimentátoři si to vysvětlují tak, že na vratkém visutém mostě se více zapojil do psychických i fyzických dějů v organismu adrenalin, který se podílí na zvýšení krevního tlaku a připravenosti k akci. Jedinec prý není v takové situaci schopen rozlišit, jestli v něm pocity vyvolala neobvyklá situace (vyplňování dotazníku na lehce se houpající lávce), nebo atraktivní osoba, s níž se bavil. Díky netradičnímu místu setkání zapůsobila atraktivní tazatelka na muže silněji - a výsledkem byly četnější telefonáty.

Z toho prý plyne poučení, že seznámení, ale i oživení vztahu přejí chvíle vzrušení a překonání každodenních stereotypů. Zkrátka pokud vzrušení ze situace podlomí partnerovi kolena, můžete získat patřičné benefity i vy, jste-li dostatečně nablízku.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Wellness Víkend   |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.   |   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.