tisk-hlavicka

Adrenalin přeje lásce

29.10.2015 Psychologie Dnes

Seznámení, ale i oživení vztahu přejí chvíle vzrušení a překonání každodenních stereotypů.

Přesněji řečeno, adrenalin pomáhá vzbudit zájem a zamilovat se. Tvrdí to alespoň autoři zajímavého pokusu. Němečtí výzkumníci při něm poslali atraktivní ženu na visutý most. Měla tam oslovovat muže a žádat je o vyplnění dotazníku. Na závěr jim nechala telefonní číslo s tím, že kdo má o projekt zájem, může se jí ještě ozvat. Pak totéž zopakovali na dřevěném mostě. A výsledek? Muži oslovení na visutém mostě volali několikrát častěji než ti, kteří vyplňovali dotazník na bezpečném, stabilním dřevěném mostě.

Experimentátoři si to vysvětlují tak, že na vratkém visutém mostě se více zapojil do psychických i fyzických dějů v organismu adrenalin, který se podílí na zvýšení krevního tlaku a připravenosti k akci. Jedinec prý není v takové situaci schopen rozlišit, jestli v něm pocity vyvolala neobvyklá situace (vyplňování dotazníku na lehce se houpající lávce), nebo atraktivní osoba, s níž se bavil. Díky netradičnímu místu setkání zapůsobila atraktivní tazatelka na muže silněji - a výsledkem byly četnější telefonáty.

Z toho prý plyne poučení, že seznámení, ale i oživení vztahu přejí chvíle vzrušení a překonání každodenních stereotypů. Zkrátka pokud vzrušení ze situace podlomí partnerovi kolena, můžete získat patřičné benefity i vy, jste-li dostatečně nablízku.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.


Zajimavé odkazy:
  |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.    Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.